Miks valida puitmööbel?

Miks valida puitmööbel?

Miks valida puitmööbel?

Üsna tihti on siit ja sealt kosta, et „miks valida puitmööbel kui poed on odavmööblit täis“? Seetõttu toome välja peamised eelised, miks puitmööbel on parem.

Eritellimusena valminud puitmööbli valmistamine vs odavmööbel

Käsitsi valmistatud mööbel maksab mõistetavalt rohkem kui masstoodanguga tehtud. Seega ei saa me käsitöömööbli puhul hindu võrrelda JYSK-i või IKEA odavmööbli sarjadega. Kas aga odavam masstoodang sulle kokkuvõttes ka soodsam tuleb, on juba omaette küsimus.

Näide: kui ostad endale IKEA-st teise kummuti (sest esimene lagunes ära), siis oleks olnud mõistlik tellida omale käsitööna valminud kummut, sest see elab üle ka kolmanda IKEA kummuti.

Eritellimusel mööbel peab kauem vastu

Juhul kui oled pidevas liikumises, siis on odavmööbel täiesti hea ja õige valik. See teenib sind kenasti 3-4 aastat ning seejärel oleks see mõistlik uue vastu ümber vahetada.

Samas aga teenib eritellimusel valminud mööbel sind vähemalt 20 aastat ning mõistliku hooldusega kestab täispuidust mööbel kauem, kui sa oleksid osanud loota. Küll aga tuleb selle puhul tuleb mööbli disain ja funktsionaalsus hoolikalt läbi mõelda, et mööbli välimus sind aja jooksul ära ei tüütaks.

Hinnad on väga erinevad sõltuvalt tootjast. Võime öelda, et oleme alati üritanud hoida mõistliku hinnataset. Siingi sõltub kõik kujundusest ja kasutatavatest materjalidest, mida keerukam või eksootilisem, seda kallim.

Täispuidust mööbel on loodust säästvam

Täispuidust mööblil on veel üks suur pluss: nimelt, tänu oma pikaealisusele on see loodusele oluliselt säästvam, st keskkonda vähem koormav.

Näide: ca 2006. aastal tegime ühe kappvoodi, mis tänaseks päevaks on vist juba kolmanda pere käes ja ikka veel töötab. Vahepeal tuli küll üks katki läinud voodi külg välja vahetada, kuid mööbel on ikka töökorras.

Ka meie kõige  esimesena valmistatud köök teenib veel oma peret ja pidi kena välja nägema.

Ehk siis põhinedes oma kogemusele võime öelda, et meie valmistatud mööbel teenib teid  vähemalt 17 aastat.

Millised on puitmööbli eelised muu mööbli ees?

Puitmööbli eeliseid muu mööbli ees on üsna lihtne välja tuua.

Puitmööbel kestab kaua

Kui kasutada ja kombineerida õigeid materjale ja õigeid koostamisviise on puitmööbel  sisuliselt igavene. Kui mööbel siiski mingil põhjusel kuskilt katki peaks minema, siis on ta õige meistri poolt üldjuhul ka parandatav. 

Puitmööbel on ainulaadne

Puitmööbli puhul saab klient omale kauakestva ja ainulaadse mööbli. Kui mööbel on käsitööna valmistatud (nagu meie puhul), siis võib iga klient öelda, et tema kapp, laud, köök, trepp, voodi, kummut on täiesti ainulaadne ja rohkem sellist asja maailmas ei ole olemas. Iga valminud ese on unikaalne.

Puitmööbel sobib igasse kodusse

Kõik sõltub küll mööbli kujundusest ja viimistlusest. Inimesed, kes pelgavad, et puit on vanamoodne, ei ole endale teadvustanud, et ka puidust saab teha väga modernseid lahendusi.

Puitu saab painutada väänata keerata ja hea meister suudab sellele anda täpselt kliendi soovitud vormi ja viimistluse. Seega, ei ole olemas kohta, kuhu puit ei sobiks. 

Inimestele seostub puitmööbel tihtipeale männipuidust lakitud mööbliga. Kuivõrd meil on võimalik kasutada palju erinevaid puidu liike ning viimistlusvariantide nimistu on lõputu, siis tänapäeval see õnneks nii enam ei ole. Seega, kasutades õigeid viimistlusvahendeid (näiteks peitsi või värvi) on puidu tekstuur tuntav ja nähtav ka viimistletud pindadel, samas aga annab see talle ainulaadse välimuse.

Teisisõnu: värvitud kummut või kapp tundub katsudes ikkagi puidune, mis sellest, et ta on kaetud värviga.

Saada hinnapäring

Meie teenused