puidust ja puudest

/puidust ja puudest
puidust ja puudest 2017-11-21T22:21:50+00:00

Metsamoor soovitab

Kask

Kask kingib oma sõpruse neile, kes lähenevad talle armastusega, ta soosib siiraid inimesi, meelsamini suhtleb naiste ja lastega.Ta rõõmustab lapsi ja lohutab naisi. Kask hävitab haigusi tekitavaid mikroobe. See on tundlik puu, ta äratab inimestes intuitiivseid jõude, muudab nad sensitiivseteks. Kui viibite kase läheduses, siis saate varsti vastuse oma probleemidele. Kask on leebe ja hoolitsev. Kask vabastab hirmust ja kõhklusest, muretsemisest, peletab minema õudusunenäod

Kask on suhteliselt kõva puu, kuid oma kõvaduse juures ei ole ta rabe. Kaske peaks kasutama kõrgemat koormust kannatavates kohtades. Köökide töötasapinnad, lastemööbel, trepiastmed jne. Kasepuust voodis magad rahulikku und. Puusüü  praktiliselt puudub. Ilmet lisavad vähesed oksakohad ja toonimuutused.

Kask ja mänd

Naine ja mees

Kask-naiselik tundlikkus ja mänd mehelik tasakaal. Kui paned kokku kase ja männi, seod naise ja mehe energeetika, lood kodus ühise hingamise ja harmoonia.

Mänd

Mänd annab jõudu, kui sul suur füüsiline koormus. Ta suudab ravida häiritud aurat. Mänd rahustab mässavat vaimu ja tunded muutuvad selgeks. Taastub seesmine tasakaal ja rahu. See puu puhastab teadvuse saastast, vaigistab ärritusseisundit, leevandab pettumust. Mänd pakub lahendust probleemidepuntras.See on meeste puu,  juhtide puu, ta kogub enda ümber kollektiivi, kus nõrkadel ei ole kohta .Kui sul kodu lähedal mänd kiratseb, siis on võimalik, et ta aitab puhastada meespere energeetikat. Mänd toob meestele jõudu ja aitab neil võita naiste armastust.

Olemuselt pehme puu, mis on omapäraselt mõnusa vaigulõhnaga. Männipuit on väga pehme ja käega katsudes mõnusalt käesõbralik. Männile on  iseloomulik tugevalt esiletulev puidusüü ja hulgaliselt oksakohti, mis ilmestavad tehtud mööblit. Sobib kohtadesse, kus ei ole pindadel eriti suurt koormustaluvust.Uksed, sahtlisisud, kapisisud,magamistoa mööbel jne.Männipuust magamistoas lahenevad päevaprobleemid

Kask ja kuusk-(Metsamoori lemmikpuud)

Siiras ja naiselik kask, kes lohutab, hoolitseb ja loob õnnetunde sobib positiivselt võimsa kuusega, kes tõrjub halva ja loob turvatunde.

 Kuusk

Kuusk kingib loomingulisust ja inspiratsiooni. Kuusk sarnaneb muusikaga, mis haarab inimese tasapisi täielikult oma võimusesse ja lahustab ta endas. Kuusk on jõu ja tugevuse sümbol. Kuuse läheduses viibides kaovad nukrus, pelglikkus, pessimism ja ihnus. Kui viibite palju kuuse läheduses, pöördub kogu teie elu paremuse poole: mured ja hirmud vähenevad, ellusuhtumine muutub positiivsemaks.

Puu on põhimõtteliselt sarnane männiga, kuid süü on õrnem ja oksakohad väiksemad.  Kasutuskohad võiks olla samad. Kuusk peab ilmastikule paremini vastu kui mänd. Kuusepuust kapist jagad lahkelt ka teistele ande.

Tamm

Tamm on kõige võimsam puu.Tamm laeb energiaga pikaks ajaks ja temaga suhtlemine sobib paremini tugevatele natuuridele, neile, kes peavad langetama tähtsaid otsuseid.. Tamm annab elujõudu ja tagab pika eluea. Temast saavad abi need, kel vähe elurõõmu, krooniline väsimus ja apaatia.Tamm on karm: ta ei talu virisejaid, vaid eelistab võitlejaid. Tamm tugevdab seda meeleolu, millega tema juurde tullakse. See puu on alati valmis kõikvõimalikeks katsumusteks. Andes elujõudu, kiirendab ning aktiviseerib ta vere-ja lümfiringet, aitab välja tulla suurest pingest ja raske haiguse kurnatusest.

Tamm on täielik luksuskaup. Väga kõva, kauakestev, samas töötlemisel rabe. Tamme võib panna igale poole ja tammest võib teha kõike. Samas igasse interjööri ta ei sobi, tamm tahab olla luksuslikus ja stiilipuhtas kohas. Tammepuust mööbli keskel tunned ennast kaitstud ja tugevana

Saar

Saare energia aitab loomeinimesi ja sportlasi. Ta aitab meenutada meeldivaid sündmusi ja mälestusi. Ta vabastab inimmõistuse raamidest. Saar aitab mõista ettemääratust, ta soodustab selgeltnägemist ja võimaldab heita pilku tulevikku. Saar aitab neid, kes on oma soovides siirad. Kui oled pettur, siis solvad puud ja saad valesid vastuseid, mis panevad sind tegema valesid otsuseid. Saar tahab alati ka midagi vastu saada. See puu paneb fantaasia tööle  ja kujutlusvõime voogama.

Saar on tamme noorem vend. Ei ole ennast ümbritsevas keskkonnas nii nõudlik. Saarest võib teha samuti absoluutselt kõike. Kuna ka puusüü on tammega suht sarnane, siis saab saarest teha nn. tamme petumööblit.
Töötlemisel plastilisem ja kergemini töödeldav kui tamm. Kõvaduselt paikneb kase ja tamme vahepeal.

Saar ja tamm

2 juhti.

Tamm: ütleb-mina tean mida teha, tulge minuga.

Saar: vaikib, kuid mõistad, kuhu ta sind juhatab.

Kaks võimast-üks paneb elama su  elujõu ja teine avab energiakanalid.

Peits toonib pinda.

Lakk tugevdab pinda

Peits ja lakk käivad üldiselt koos.

Õli jätab pinna siidiseks kuid pehmeks

Õlitatud mööbli vigastusi on kergem parandada.

Puitmööblit puhasta kergelt niiske lapiga.

Puitmööblile valgunud vedelikud kuivata võimalikult kiiresti.

Metsamoori webikodu

Kirjutatud Metsamoori poolt sellele lehele, loata kasutamine keelatud

puitmööbel, köögimööbel, vannitoamööbel kapp, kummut, garderoob, vineeristmööbel, tammemoobel, kasemoobel, kappvoodi,puusepanhuonekalut,puisetmittahuonekalut